HD-TVI kamerové systémy

HD-TVI kamerové systémy

Nahrazují staré analogové a HD-SDI kamery. Výhodou HD-TVI kamer je použití stávající kabeláže, přičemž si uživatel může užívat FULL HD rozlišení. Tato technologie podporuje maximální rozlišení kamery 5 Mpix, přenos obrazu po koaxiálním kabelu až na 1200 m a po UTP kabelu na 500 m. Díky použití stávající kabeláže jsou náklady na pořízení nového systému nižší. Výhodou tohoto systému je možnost kombinace starých analogových kamer, IP kamer a nově pořízených HD-TVI kamer na jednom záznamovém zařízení.

IP kamerové systémy

IP kamerové systémy

Jsou založeny na digitální technologii. Vše je zpracováno přímo v kameře a přenášeno do záznamového zařízení. IP kamery se připojují do počítačové sítě kabelem nebo bezdrátově pomocí Wi-Fi. Ty nejlepší kamery mají rozlišení až 12 Mpix, což dává vysokou kvalitu při zobrazení detailu z IP kamery. V případě kabelového připojení je přes jeden kabel přenos obrazu, napájení, ovládání kamery.

Analogové kamery

Analogová kamera

V současné době jsou analogové kamery stále nejrozšířenějším způsobem řešení kamerových systémů. Výhodou je dobrá kvalita obrazu, nízká cena. V systému lze libovolně kombinovat zapojení současně kamer barevných i černobílých s různým rozlišením a úhlem záběru. CCTV systém umožňuje také provoz pohyblivých kamer s možností dálkového ovládání směru snímání a šířky úhlu záběru. Obraz z kamer je přenášen formou analogového signálu s využitím televizní normy PAL.

Signál je v této podobě přenášen až do místa zpracování, kde dochází ke sledování obrazu a archivací.

K přenosu signálu se nejčastěji využívá běžných koaxiálních kabelů, nebo UTP kabelu, který se běžně využívá pro přenos dat v počítačových sítích. UTP kabel má tu výhodu, že vykazuje mnohem menší zkreslení, útlum přenášeného signálu a také umožňuje přenos na vzdálenost až 300m. V případě použití zesilovače lze dosáhnout přenosu signálu po UTP až na vzdálenost 600 metrů což je dostatečné pro instalaci i ve větším objektu.

Při použití UTP kabelu není třeba přivádět ke kameře další napájecí kabel a to z toho důvodu, že po UTP lze současně přenášet signál a napájení. To znamená další nemalá úspora výdajů.

HD-SDI kamery

HD-SDI kamera

HD-SDI kamerové systémy se vyznačují kvalitním obrazem ve Full HD rozlišení a jednoduchou instalací srovnatelnou s analogovými systémy. HD-SDI kamery snímají obraz v rozlišení 1920 x 1080 (Full HD 1080p) nebo 1280 x 720 (HD 720p). Formát obrazu je 16:9 a snímková rychlost až 30 snímků/s při Full HD rozlišení a až 60 snímků/s při HD rozlišení. HD-SDI zařízení se propojují běžným koaxiálním kabelem zakončeným BNC konektory.

U těchto zařízení lze s kvalitním kabelem s nižším útlumem dosáhnout vzdálenosti pro přenos signálu až 300 m. V případě, že je kamera vzdálená více než dovoluje použitý kabel, lze použít opakovač a prodloužit tak vzdálenost přenosové trasy.

HD-SDI záznamová zařízení zobrazují živý obraz plynulý, bez prodlev, kostičkování nebo zasekávání. Záznamové zařízení lze připojit na internet a díky tomu můžete sledovat střežený objekt na tabletu, PC nebo chytrém telefonu.

Chci nezávaznou kalkulaci