HD-TVI kamerové systémy

HD-TVI kamerové systémy

Nahrazují staré analogové a HD-SDI kamery. Výhodou HD-TVI kamer je použití stávající kabeláže, přičemž si uživatel může užívat FULL HD rozlišení. Tato technologie podporuje maximální rozlišení kamery 5 Mpix, přenos obrazu po koaxiálním kabelu až na 1200 m a po UTP kabelu na 500 m. Díky použití stávající kabeláže jsou náklady na pořízení nového systému nižší. Výhodou tohoto systému je možnost kombinace starých analogových kamer, IP kamer a nově pořízených HD-TVI kamer na jednom záznamovém zařízení.

IP kamerové systémy

IP kamerové systémy

Jsou založeny na digitální technologii. Vše je zpracováno přímo v kameře a přenášeno do záznamového zařízení. IP kamery se připojují do počítačové sítě kabelem nebo bezdrátově pomocí Wi-Fi. Ty nejlepší kamery mají rozlišení až 12 Mpix, což dává vysokou kvalitu při zobrazení detailu z IP kamery. V případě kabelového připojení je přes jeden kabel přenos obrazu, napájení, ovládání kamery.

GSM kamera JABLOTRON

GSM kamera JABLOTRON

Kamera komunikuje bezdrátově prostřednictvím GSM sítě. Kombinuje v sobě detektory, které umožňují detekovat přítomnost narušitele a informovat uživatele SMS zprávou. GSM kamera je vhodná pro zabezpečení například řadové garáže.

Detektory:

  • PIR detektor pohybu – detekuje pohyb pomocí změny teploty vlivem přítomnosti člověka
  • Zvukový detektor – mikrofon detekuje, zda hluk nepřekročí nastavenou hodnotu
  • Detektor rozbití skla – rozeznává zvuk rozbití okenního skla
  • Náklonový a vibrační detektor – rozezná neoprávněnou manipulaci s kamerou

Analogové kamery

Analogová kamera

V současné době jsou analogové kamery stále nejrozšířenějším způsobem řešení kamerových systémů. Výhodou je dobrá kvalita obrazu, nízká cena. V systému lze libovolně kombinovat zapojení současně kamer barevných i černobílých s různým rozlišením a úhlem záběru. CCTV systém umožňuje také provoz pohyblivých kamer s možností dálkového ovládání směru snímání a šířky úhlu záběru. Obraz z kamer je přenášen formou analogového signálu s využitím televizní normy PAL.

Signál je v této podobě přenášen až do místa zpracování, kde dochází ke sledování obrazu a archivací.

K přenosu signálu se nejčastěji využívá běžných koaxiálních kabelů, nebo UTP kabelu, který se běžně využívá pro přenos dat v počítačových sítích. UTP kabel má tu výhodu, že vykazuje mnohem menší zkreslení, útlum přenášeného signálu a také umožňuje přenos na vzdálenost až 300m. V případě použití zesilovače lze dosáhnout přenosu signálu po UTP až na vzdálenost 600 metrů což je dostatečné pro instalaci i ve větším objektu.

Při použití UTP kabelu není třeba přivádět ke kameře další napájecí kabel a to z toho důvodu, že po UTP lze současně přenášet signál a napájení. To znamená další nemalá úspora výdajů.

HD-SDI kamery

HD-SDI kamera

HD-SDI kamerové systémy se vyznačují kvalitním obrazem ve Full HD rozlišení a jednoduchou instalací srovnatelnou s analogovými systémy. HD-SDI kamery snímají obraz v rozlišení 1920 x 1080 (Full HD 1080p) nebo 1280 x 720 (HD 720p). Formát obrazu je 16:9 a snímková rychlost až 30 snímků/s při Full HD rozlišení a až 60 snímků/s při HD rozlišení. HD-SDI zařízení se propojují běžným koaxiálním kabelem zakončeným BNC konektory.

U těchto zařízení lze s kvalitním kabelem s nižším útlumem dosáhnout vzdálenosti pro přenos signálu až 300 m. V případě, že je kamera vzdálená více než dovoluje použitý kabel, lze použít opakovač a prodloužit tak vzdálenost přenosové trasy.

HD-SDI záznamová zařízení zobrazují živý obraz plynulý, bez prodlev, kostičkování nebo zasekávání. Záznamové zařízení lze připojit na internet a díky tomu můžete sledovat střežený objekt na tabletu, PC nebo chytrém telefonu.

GSM kamery

Jestliže potřebujete sledovat jakýkoli prostor, pak není lepší volby než kvalitní GSM kamera. Ta dokáže sledovat poměrně velký prostor jak v interiéru, tak i v exteriéru.

Použití je univerzální - od monitorování okolí RD a menších firem (případně jejich vnitřních prostor) přes hlídání dětí, po střežení cenností nebo vozidel.

 

Technická specifikace

  • Poplachové informace obdržíte prostřednictvím MMS či SMS
  • pohodlné ovládání dálkovým ovladačem, příkazy lze udělovat i přes internet
  • komunikace s 10 emailovými adresami a telefonními čísly
  • jednoduchá instalace
  • infračervené osvětlení při nočním provozu kamery
  • další možnosti rozšíření třeba o detektory systému Jablotron Oasis
Chci nezávaznou kalkulaci